אזרחות אירופאית – מה היתרונות שלה בטיול באירופה

בדרך כלל ההחלטה להנפיק דרכון אירופאי תקבע לאור שיקול הדעת בין התועלת הנובעת מאחזקה באזרחות אירופאית לבין הבירוקרטיה הכרוכה בתהליך.

במאמר זה נתמקד בצד של היתרונות, בפרט התועלתנות שבאחזקת דרכון אירופאי כאשר אתם מטיילים ביבשת אירופה: להרוויח כסף בטיול, ביטוח רפואי של האיחוד האירופאי ופטור מויזה:

 

עבודה בטיול

סעיף זה ככל הנראה מיועד לצעירים שבינכם. "בטיול הגדול" לאחר השירות הצבאי יש מטיילים שרוצים להאריך את הטיול שלהם לתקופת זמן ארוכה יותר. מה שיכול לקיים את האופציה הזאת היא עבודה באזור שמטיילים נהנים לשהות בו, נוהג מקובל בטיולים באזור ה"מזרח" ודרום אמריקה. כך תוכלו לעבוד במשרה חלקית, להרוויח כסף ולהמשיך לשהות ולטייל באזור מקום העבודה שלהם.

אזרחות אירופאית תוכל לאפשר לכם לעבוד באופן חוקי, מבלי להסתכן בהסתבכות עם רשויות החוק. ללא אזרחות אירופאית תהליך הוצאת ויזה עבודה עשוי להיות מעט מורכב ואף יקר.

 

ביטוח בריאותי ב28 מדינות אירופאיות

טרם יציאה לטיול בחו"ל נהוג לעשות ביטוח בריאות אצל קופת החולים שלכם או חברת ביטוח פרטית למסגרת הזמן של הטיול.

אחזקה בדרכון אירופאי תוכל לחסוך לכם את הנוהג הזה מכיוון שאזרחות אירופאית מקנה לכם את האפשרות לנצל את שירותי הבריאות במדינות האירופאיות השונות במחיר מסובסד לפי התנאים של מערכת הבריאות בכל מדינה המהווה לחלק מהאיחוד האירופי.

 

פטור מויזה

במדינות החברות באיחוד האירופאי יש הגבלת שהייה של 90 יום מעת הגעה למדינה במידה ואינך אזרח אירופאי. במידה ואתם מתכננים טיול ארוך ואתם רוצים למצות את מדינת ספרד והאיים הקנריים או רוצים לעלות מדרום איטליה מנפולי דרך חבל לומברדיה ועד מילאנו, אזרחות אירופאית בהחלט לא תזיק לכם והיא אף תהיה נחוצה.

 

יתרונות נוספים

היתרונות של אזרחות אירופאית לא מסתכמת רק בצרכים שיכולים לנבוע כחלק מהטיול שלכם באירופה, יש לה השלכות מרחיקות לכת. דרכון אירופאי יאפשר לכם ללמוד במוסדות ההשכלה האירופאיים במחירים נמוכים ואפילו בחינם.

תוכלו להיכנס למדינות כמו אינדונזיה או מלזיה שלא מתירות כניסה לאזרחים ישראלים. מדינות הדורשות וויזה מיוחדת מבעלי דרכון ישראלי כמו ארצות הברית למשל לא ידרשו מכם אשרה מיוחדת במידה ויש בידכם דרכון אירופאי.

אם אתם רוצים להכיר את כלל היתרונות של אזרחות אירופאית תוכלו למצוא מדריכים מפורטים המתארים בדיוק מה תוכלו להרוויח מלהיות חלק מהאוכלוסין האירופאי.

במידה ואתם צאצאים למגורשי ספרד ויש בידכם את היכולת להוכיח זאת באמצעות מסמכים למשל תוכלו להנפיק לעצמכם דרכון פורטוגלי שיעניק לכם את כל הזכויות שדיברנו עליהם במאמר.

בכל מקרה בין אם אתם אוהבים לטייל או חושבים על לימודים בחו"ל במידה ויש לכם אפשרות לקבל אזרחות אירופאית כדי לכם לפחות לשקול את העניין, כי ייתכן בהחלט ותהליך הוצאת האזרחות תהיה שווה את המאמץ הנדרש לשם כך.

 

 

כרטיס טיסה

תוכן עניינים
הכתבה עזרה לכם? מוזמנים לשתף עם החברים
כתבות נוספות שאולי תאהבו