איך גיליתי את מקסיקו?

הטיסה הזולה ביותר שמצאתי שתיקח אותי מחוץ לארצות הברית ב-24 השעות האחרונות לויזה שלי הייתה לקנקון. ככה מצאתי את עצמי אורזת את התיק וממהרת לשדה התעופה לכיוון חופשה במקסיקו, מאוד ספונטני, אבל ככה היו חיי באותה תקופה.

 

לא ידעתי כלום על מקסיקו, וזה היה בתקופה שלפני הסמארטפונים, לא יכולתי להשיג את כל המידע בשניה, אז בחמש דקות הפנויות שנותרו לי שלחתי הודעה לחברה בבקשה להמלצה על מקום במקסיקו. בהמלצתה, כשהגעתי לקנקון שאלתי בשדה תעופה איך אוכל להגיע לאיסלה מוחרס.

למזלי גיליתי שאיסלה מוחרס לא רחוקה כלל מקנקון, בארץ כה גדולה כמו מקסיקו יכולתי למצוא את עצמי גם על אוטובוס של 12 שעות, מה שפחות התאים לי באותו הרגע, אך כשהכרתי את מקסיקו יותר ויותר אוטובוסי ה-12 שעות היו רק עוד חלק בהרפתקה של לגלות עוד מקומות קסומים בארץ שכל כך התאהבתי בה.

התמזל מזלי ובלי שידעתי נחתתי באיסלה מוחרס יומיים לפני חגיגות עצמאות ה-200 של מקסיקו, ואין דרך טובה יותר להיטמע לתוך התרבות המקסיקנית מאשר לחגוג עם הרבה טקילה וטאקו. מהר מאוד הכרתי אנשים מקסימים, מקומיים ותיירים, שסיפרו לי על עוד מקומות במקסיקו או רצו לבוא איתי לראות מקום חדש, וכך מצאתי את עצמי הופכת את החופשה במקסיקו שהיתה אמורה להיות כמה שבועות לטיול ארוך שנמשך כאורך הויזה שלי שם – חצי שנה.

אבל מקסיקו היא ארץ גדולה וגם חצי שנה לא מספיק כדי לחוות אותה, לכן במשך ה-8 שנים הבאות מצאתי את עצמי חוזרת אליה כל פעם, לעיתים ל-3 חודשים לעיתים לחצי שנה, לעיתים למקום בו הייתי כבר ולעיתים למקומות חדשים. מקסיקו מלאה בנופים מכל הסוגים – מדבר, חוף, הרים ויערות. החי והצומח של מקסיקו מאוד עשיר ומגוון וההריסות של שבטי המאיה שהשתמרו נותנים הרגשה של חזרה בזמן, ועם זאת בכל עיר או עיירה קטנה תוכלו למצוא חיי לילה תוססים והמון אנשים נחמדים.

 

מקסיקו כל כך גדולה שגם כל הזמן שביליתי בה לא הספיק על מנת לראות את כולה, במיוחד בגלל שהיו מקומות שקסמו לי במיוחד ובחרתי לחזור אליהם שוב ושוב ולעיתים לבלות חודשים רק שם.
עיירה קטנה על החוף הפסיפי, שבשנה הראשונה שהגעתי אליה היתה בסך הכל שלושה רחובות, שבתה את ליבי ובחרתי לחזור אליה כל שנה, להתחבר מאוד עם המקומיים, ולראות כיצד מקום הולך וגדל ומתמלא תיירים לאט לאט עם השנים ועם זאת עדיין מצליח לשמור על הקסם המיוחד והאותנטי שלו.

גם בג'ונגלים בין קריאות הקופים ועצים הירוקים מצאתי עיירה קטנה שקסמה לי וחזרתי אליה כמה פעמים. עם כל מה שראיתי שם, כל החברים שהכרתי שם, אני תמיד מרגישה שיש בה עוד הרבה מה לראות ומה לעשות, ומנסה לחזור לשם כמה שמתאפשר.

 

רכב ליד הים במקסיקו

תוכן עניינים
הכתבה עזרה לכם? מוזמנים לשתף עם החברים
כתבות נוספות שאולי תאהבו