מה צריך לארגן כדי להפיק פסטיבל?

פסטיבל הוא המסיבה המיוחדת והמושקעת ביותר. ברחבי העולם יש מגוון פסטיבלים ולכל אחד הייחודיות שלו.

לכל פסטיבל יש סגנון שונה לכן קהל שונה מגיע אליו.

רוצים לדעת מהם סודות ההצלחה של הפסטיבלים? איך לארגן פסטיבל טוב? מה צריך לקחת בחשבון? כל התשובות מחכות לכן בכתבה הבאה.

 

מה הכי חשוב כשמארגנים פסטיבל?

שיווק

שיווק יביא לפסטיבל שלכם קהל רב. ההבדל בין פסטיבל מוצלח ללא מוצלח – הוא כמות הקהל. אנשים באים לפסטיבל בשביל להכיר אנשים חדשים ובשביל האווירה שקהל רב יוצר.

 

לוגיסטיקה

פסטיבל כולל בתוכו הרבה חשיבה לוגיסטית – ארגון המרחב, הבאת שירותים, סלילת דרך נוחה, תאורה והגברה ועוד. יש הרבה מרכיבים לחשוב עליהם כשמארגנים פסטיבל, חשוב להקדיש מחשבה במיוחד לתאורה וההגברה, כיוון שהם ימלאו את הצרכים הכי בסיסיים בפסטיבל – מוסיקה, אפקטים בתאורה, תאורה בלילה ועוד.

 

מיקום

חשוב שהסביבה תהיה מיוחדת ומעניינת, אך לא חייבים להרחיק לכת ולערוך את הפסטיבל הרחק מהמרכז. פסטיבל שקשה להגיע אליו מרתיע אנשים, לכן חשוב להימנע מכך, אלא אם המיקום ממש שווה את הנסיעה.

 

רעיון

חשבו על הקונספט של הפסטיבל, מה ייחד אותו משאר המסיבות? מה יגרום לאנשים לרצות להגיע אליו? פסטיבל עם רעיון ברור ומדויק ימשוך אליו את הקהל המתאים.

 

תאריך

חשוב שהפסטיבל לא יתרחש בזמן של פסטיבל גדול אחר או בכל אירוע שעלול לגרום לקהל רב לא להגיע.

 

בטיחות

מעל הכל, חשוב שכל באי הפסטיבל יחזרו בשלום לביתם. אסונות קטנים או גדולים משאירים טעם רע לפסטיבל, לכן חשוב שתקדישו הרבה מחשבה לבטיחות ולכך שהפסטיבל מתנהל לפי הוראות הבטיחות.

 

ספקים

חשוב לבחור ספקים מקצועיים ואמינים. הפסטיבל מורכב משירותם של ספקים רבים, כל ספק צריך לעשות את עבודתו בצורה יסודית על מנת לאפשר את קיום הפסטיבל. חפשו המלצות על ספקים איכותיים, בעיקר חברת הגברה ותאורה.

מה יהיה בפסטיבל? בכל פסטיבל כמעט יש פעילויות נוספות מלבד המסיבה – אם זה פסטיבל בסגנון בודהיסטי יש שיעורי יוגה, יש פסטיבלים עם סדנאות אומנות ועוד. אם אתם רוצים למשוך קהל רחב יותר חשוב שתשלבו סדנאות.

 

חשבו מיהו קהל היעד?

אפשר לסכם את ארגון הפסטיבל בצורה זאת – לחשוב על קונספט ומיקום הפסטיבל. ואז לחשוב על קהל יעד. לאחר אבחון קהל היעד יש לשווק בהתאם כדי לוודא שיגיעו אנשים רבים. ולבסוף, יש לדאוג לכל הלוגיסטיקה – ספקים, סידור המתחם ועוד.

 

לסיום

ארגון פסטיבל הוא תהליך ארוך שדורש חריצות וסבלנות. אם תעקבו אחר הטיפים בכתבה תוכלו לארגן פסטיבל בקלות וביעילות. חשוב לבחור ספקים אמינים ואיכותיים לעבוד איתם בכל מה שקשור לפסטיבל. מחפשים חברת תאורה והגברה טובה לפסטיבל? היכנסו לאתר של איזיסאונד.

 

מסיבה

תוכן עניינים
הכתבה עזרה לכם? מוזמנים לשתף עם החברים
כתבות נוספות שאולי תאהבו