יש לי עסק בארה"ב – כיצד ניתן לחסוך במיסוי?

אנשי עסקים רבים מרחיבים את פעילותם לארצות הברית משלל סיבות: בארצות ישנו שוק גדול יותר, ובענפים מסוימים פוטנציאל הרווח הוא אדיר והאפשרויות הן כמעט בלתי מוגבלות.

כל אדם לו יש הכנסה בארצות הברית, בין אם מדובר בהכנסה ישירה ובין אם עקיפה, חייב להכיר את חוקי המס ולתכנן את המס כראוי כדי לשלם כמה שפחות מס וכדי לא להעלים מס בטעות ולעמוד בפני סנקציות משמעותיות.

 

חובת דיווח מס לרשויות

בניגוד לישראל, בה חובת דיווח הכנסה היא על עצמאיים ונישומים ספציפיים, בארצות הברית חובת דיווח הכנסה חלה על כל אזרח, תושב קבע (מחזיק גרין קארד) וכל אדם בעל הכנסה ישירה או עקיפה בתחומי ארצות הברית. חשוב לשים לב כי במידה ואתם עונים על תנאים אלו, חובת דיווח מס חלה בין אתם גרים בארצות הברית ובין אם מעולם לא ביקרתם בה. חובת דיווח מס הכנסה משתנה לפי המעמד האזרחי, וכוללת את החובות הבאות:

עבור אזרחי ארה"ב ותושבי קבע:

חובת מילוי טופס 1040 – דו"ח מס הכנסה, וכן הגשת דו"ח FBAR – דיווח על חשבונות זרים.

 

עבור אזרחים זרים בעלי הכנסה בתחומי ארה"ב:

חובת הגשת טופס NR1040 – דו"ח מס הכנסה.

 

מהן הסנקציות העומדות בפני מי שלא דיווח על הכנסתו?

אדם שלא דיווח על הכנסתו עלול לעמוד בפני סנקציות משמעותיות, בניהן ריבית שנתית על החוב בשיעור של כ-6%, קנס בשיעור של 25% מהחוב בגין אי דיווח בזמן, קנס בשיעור 0.5% מהחוב בגין אי תשלום המס במועדו ועוד.

 

אני חייב בדיווח הכנסה – האם עליי לשלם מס?

במקרים רבים לא. כדי למנוע מצב של תשלום מס עודף, חתמו ישראל וארצות הברית על אמנה למניעת כפל מס המתייחסת למיסוי בשורה של היבטים שונים. לפי האמנה, מיסוי על הכנסות מתמלוגים, דיבידנדים, מכירת מקרקעין וכדומה ייקבע לפי המיקום בו נערכה העסקה או בו נמצאות הזכויות. בנוסף לכך, מיסוי על רווח מעסקים ייקבע לפי חוקי המס במדינה בה איש העסקים רשום כתושב, וישולם למדינה זו.

 

כיצד ניתן לקבל החזר מס?

מערכת המס בארצות הברית כוללת סעיפי זיכויים וניכויים, כך שבמקרים מסוימים תוכלו להיות זכאים להחזר מס אף במקרים בהם אתם לא חייבים בתשלום מס. אלו הם סוגים העיקריים:

זיכויים עבור ילדים:

אזרח אמריקאי לו יש ילדים שגם הם אזרחים אמריקאים, עשוי להיות זכאי להחזר בשיעור של עד 1,000$ לילד כתלות בהכנסתו.

 

זיכויים בגין לימודים אקדמיים:

זיכוי בשיעור של עד 1,000$ בשנה בגין הוצאות לימוד במוסד אקדמי מוכר, כתלות בגיל ובהכנסה.

 

זיכויים בגין הכנסה:

אזרח שחי בחצי שנה האחרונה בארה"ב עשוי להיות זכאי להחזר מס בגין הכנסה נמוכה.

 

תכננו את המס שלכם

תכנון מס חכם יכול לחסוך לכם כסף ולגרום לכם להרוויח מהמערכת, ולכן אנחנו ממליצים להיעזר ברואה חשבון המתמחה במיסוי בארה"ב ובישראל.

לקריאה נוספת: masamerica.co.il

 

מיסוי כספי

תוכן עניינים
הכתבה עזרה לכם? מוזמנים לשתף עם החברים
כתבות נוספות שאולי תאהבו