המדריך לקניית דירה בחו"ל: שלבים חשובים וטיפים

אם החלטתם או שאתם שוקלים לקנות דירה בחו״ל – הגעתם למקום הנכון. בכתבה זו נסביר לכם מה צריך לעשות שלב אחר שלב וניתן לכם כמה טיפים מנצחים. רכישת דירה בחו״ל יכולה להיות השקעה מאד משתלמת אך כמו כל תחום השקעות אחר חשוב מאד ללמוד את השוק.

השקעות בנדל״ן יכולות להיות ממש מוצלחות אך האמת היא שיש פרמטרים רבים שיש לקחת בחשבון לפני שמבצעים רכישה. שווקי נדל״ן נוטים להיות מאד מורכבים, עם סעיפים רבים הקשורים למיקום, שכירויות, תשואות ואפילו מיסוי.

בנוסף שוק הנדל״ן משתנה מאד ממדינה למדינה. החוקים, הסיכונים והתשואות אינן דומות ואינן אחידות בכל העולם. גם אם כבר יש לכם ניסיון בארץ, חשוב ללמוד את הנושא מחדש כדי לדעת איזה השקעות חכמות אתם יכולים לבצע. אז המדריך לקניית דירה בחו״ל – קדימה מתחילים!

 

שלב ראשון – הגדירו את המטרות שלכם בצורה מדויקת

אנשים רוכשים דירות בגלל שלל סיבות. לרוב אנשים יבחרו בקניית דירה בחו״ל לצורכי השקעה ומינוף הכסף שלהם. אך יכול להיות מצב בו אנשים רוכשים דירה כדי לגור בה בשלב כזה או אחר, וכיום קיימת גם האופציה של ויזת זהב המאפשרת אשרת שהייה ואפילו קבלת אזרחות לאחר כמה שנים.

לכל אחד מהצרכים האלה יתאים מיקום אחר בעולם ולכן חשוב לדעת בדיוק מה אתם מחפשים. המטרות גם משתנות בהתאם לרמת הסיכון שאתם מעוניינים לקחת. קניית דירה בדובאי לדוגמא יכולה להתאים לאנשים שהמטרה שלהם היא השקעה כי בדובאי מציעים תנאי מצוינים כגון העדר מס על נדל״ן.

שלב ראשון – הגדירו את המטרות שלכם בצורה מדויקת

שלב שני – הגדירו את התקציב

בשלב בשני תגדירו את התקציב שלכם. החליטו כמה מתוך הכסף שלכם תרצו להשקיע בדירה. כשיהיה לכם תקציב מוגדר יהיה לכם קל יותר לחפש את המדינה הנכונה ואת הנכס שמתאים לכם כרגע.

 

שלב שלישי – לימדו את המקום

שמת עין על מדינה, עיר או איזור מסוים? הגיע הזמן לעשות שיעורי בית. עליכם להבין מה ההצע והביקוש של דירות באיזור. לא תרצו לרכוש דירה במקום בו יש הצע רב והיא עלולה להיות ריקה חלק מהשנה. מדובר בשוק חדש שאתם עוד לא מכירים ולכן חשוב לקחת את הזמן ולחקור.

כדאי כבר בשלב הזה להתייעץ עם אנשי מקצוע או אנשים אחרים שכבר ביצעו את הרכישה ויודעים לספר דבר או שניים על השוק. אל תסתמכו רק על מקור אחד אלא ערכו מחקר המורכב ממספר מקורות שונים.

שלב שלישי – לימדו את המקום

שלב רביעי – למדו על המיסוי

מיסוי על נדל״ן משתנה בצורה ניכרת בין מדינה למדינה לכן חשוב להכיר היטב את נושא המיסוי. חשוב לשאול ולברר מה המס רכישה והאם צריך לשלם גם מס השבחה או מס על מכירת הדירה. מיסוי משחק כאן תפקיד חשוב שכן הוא יכול להשפיע בצורה משמעותית על המספרים ובכך להשפיע על ההחלטה שלכם.

לסיכום, קניית דירה בחו״ל יכולה להיות השקעה נהדרת עם תשואה מצוינת, אך חשוב ללמוד את הנושא לעומק כדי לדעת איך מתי ואיפה להשקיע.

המדריך לקניית דירה בחול שלבים חשובים וטיפים

תוכן עניינים
הכתבה עזרה לכם? מוזמנים לשתף עם החברים
כתבות נוספות שאולי תאהבו