סבא וסבתא מרומניה? הכירו את עו"ד ונוטריון דניאל הרשקו שיעזור לכם במה שתצטרכו

מדינת ישראל היא מדינת מהגרים. רוב מכריע של היהודים החיים בישראל, מדינת המקור של משפחתם איננה ישראל. אם במקרה סבא וסבתא שלכם מרומניה, ואתם מבקשים לבדוק את הזכאות שלכם להשגת אזרחות רומנית, כדאי שתכירו את עו"ד ונוטריון דניאל הרשקו שיעזור לכם במה שתצטרכו.

 

הדרך אל הדרכון מתחילה בבדיקת הזכאות

הרצון להגיע אל האזרחות הרומנית המאפשרת את הגישה אל האיחוד האירופי היא כיום מציאות אפשרית עבור ישראלים רבים. עבור יוצאי רומניה על כלל הסוגים השונים, על פי מועד העליה, אזורי המגורים ועוד, האפשרות הזאת הפכה לאפשרית החל משנת 2007 עת התקבלה רומניה כחברה באיחוד האירופאי. אולם שלא כמו שרבים נוטים לחשוב, או מפתחים משאלת לב בנושא, העובדה שהמקור המשפחתי הוא מרומניה, לא בהכרח מבטיח את הזכאות לקבלת אזרחות, לכן ממליץ עו"ד ונוטריון דניאל הרשקו לבצע בדיקת זכאות המשווה בין הנתונים הקיימים לדרישות הרומניות בשאלת הזכאות לקבלת האזרחות.

לקבל אזרחות רומנית

הכנת כלל המסמכים הנדרשים לטובת הגשת הבקשה

במידה והעובדות מראות שאתם בעלי זכאות, הדבר לא מסתיים כך. עוד לפני שמוגת הבקשה לקבלת האזרחות, יש צורך בהשגת מסמכים שונים הדרושים לצורך הגשת הבקשה, מסמכים אלו לעיתים קרובות אינם ברשותכם ויש לאתר אותם במקומות שונים ברומניה, ללא סיוע מקצועי של עורך דין או מומחה בתחום, היכולת שלכם להגיע אל מסמכים אלו קטנה ביותר. עו"ד ונוטריון דניאל הרשקו, המתמחה בבקשות מסוג אלו כבר שני עשורים, יודע להתנהל ולמצא את המסמכים והתעודות הנדרשות. בנוסף לכך, עובדת היותו גם נוטריון, מאפשרת את העברת המסמכים לשפת המקור על ידי גורם מוסמך.

 

הגשת הבקשה לטובת קבלת האזרחות

לאחר שכלל המסמכים נמצאים ברשותכם, יש לבצע את ההליך של הגשת הבקשה לרשויות הרומניות עבור הבקשה לאזרחות. נכון שכמו בכל הליך משפטי, והגשת הבקשה היא הליך משפטי לכל דבר ועניין אפשר לבצע באופן עצמאי וללא מעורבות עורך דין, המציאות מוכיחה שליכולות המוכחות של עורך דין המכיר את המערכת, מכיר את השפה הרומנית כשפת אם ובעיקר מה הן הדרישות ההכרחיות בתהליך, אין תחליף. מי שיבקש להגיש את הבקשה באופן עצמאי, יגלה בסוף שהוא ביצע תהליך בצורה לא תקינה, שילם את העלויות הנדרשות והבקשה שלו נדחתה. אם אתם מבקשים להשיג אזרחות זרה, אין תחליף לאנשי המקצוע המעורים בתחום.

 

חידוש דרכון רומני, גם זה אפשרי

במידה וברשותכם דרכון רומני מתוקף נסיבות היסטוריות, אולי סבא וסבתא הם מרומניה ויש להם דרכון, אך נדרש לחדש אותו על מנת להניע את תהליך האזרחות של שאר בני המשפחה. גם כאן תוכלו לפנות אל עו"ד ונוטריון דניאל הרשקו, לצורך טיפול בנושא והסדרתו מל הקונסוליה הרומנית בישראל. גם בנושא חידוש הדרכון לא מומלץ לגשת אל המהלך בעצמכם, רצוי תמיד לבצע את המהלך דרך איש מקצוע מוסמך ומיומן.

בקשה לבדיקת זכאות לאזרחות

 

תוכן עניינים
הכתבה עזרה לכם? מוזמנים לשתף עם החברים
כתבות נוספות שאולי תאהבו