שחזור משכנתא – איך עושים את זה?

מרבית הישראלים שמתגוררים בדירה שרכשו, עדיין נמצאים בתקופת החזר המשכנתא שלהם. המשכנתא היא ההלוואה שבאמצעותה ניתן להגיע להון הדרוש לרכישת דירה מסוימת.

תקופת החזר המשכנתא נמשכת שנים רבות, כאשר במהלכן עשויים לצוץ שינויים בחיים האישיים שלנו, בעיסוק שלנו, בהיקף ההכנסות, בצרכים שונים ועוד. שחזור משכנתא היא פעולה שיכולה לעזור לכם במקרה של שינויים כאלו ואחרים. ככה עושים זאת – קראו במאמר שלפניכם.

 

שחזור משכנתא – מה צריך לדעת?

שחזור משכנתא, הידוע גם כמחזור משכנתא, היא פעולה שייחודית להלוואה מסוג המשכנתא. מה שקורה בפעולה זו, היא שהלווה משתמש ביתרת המשכנתא שהוא עדיין צריך להחזר, על מנת לקבל הצעה חדשה מהבנק ללקיחת משכנתא. מבחינת הלווה, הוא מקבל תנאים חדשים לגמרי. שחזור משכנתא מתבצע מסיבות מגוונות.

קיבלתם העלאה? החלפתם מקום עבודה ואתם משתכרים בשכר נמוך יותר? חל שוני במקור הכנסה נוסף שאתם נהנים ממנו? הריבית עלתה או ירדה? כל הסיבות הללו הן סיבות שגורמות לישראלים רבים לשקול את פעולת שחזור המשכנתא, על מנת שהם יוכלו להמשיך להחזיר את המשכנתא בתנאים טובים יותר. עוד על כך תוכלו לקרוא באתר https://www.financehouse.co.il.

 

פנימי וחיצוני

אם אתם מעוניינים לבצע שחזור משכנתא, מוטב שתדעו כיצד ניתן לעשות את זה. שחזור משכנתא מתחלק לשני סוגים: פנימי וחיצוני. שחזור משכנתא פנימי הוא שחזור אותו תבצעו מול הבנק שממנו לקחתם מלכתחילה את המשכנתא.

מחזור חיצוני הוא מצב בו אתם מעוניינים לנצל את היצע הבנקים שמעניק משכנתאות. תוכלו לפנות אל בנק אחר ולהמשיך את יתרת המשכנתא שלכם תחת אותו בנק, בתנאים חדשים שהוא מציע לכם.

 

לפני שמתחילים

לפני שמתחילים, חשוב לפעול על מנת לקבל החלטה נכונה ושקולה. לכן, יש לפנות אל הבנק ולבקש את דו"ח יתרת המשכנתא שלכם. במסמך זה תוכלו להבין מה נשאר לכם לשלם במשכנתא שלכם, ולהשוות את המצב הקיים למצב עתידי אפשרי לאחר שחזור המשכנתא שלכם, באמצעות מחשבון משכנתא למשל.

 

קבלת הצעות מהבנקים

גם אם אתם מעוניינים להשאיר את המשכנתא בבנק המקורי שממנו לקחתם את ההלוואה, מומלץ שתפנו אל בנקים אחרים ותקבלו מהם הצעות. במקרה הטוב, תמצאו הצעה טובה יותר ותשחזרו בבנק אחר את המשכנתא. תמיד תוכלו לחזור אל הבנק המקורי ולהראות לו שקיבלתם הצעה משתלמת יותר, לצרכי מיקוח.

 

עלות השחזור

שחזור משכנתא אינו מתבצע בחינם. העלויות שלו נחשבות לזניחות ביחס לסכום של יתרת המשכנתא לרוב. סכום עלות שחזור המשכנתא תלוי במספר פרמטרים, כאשר לרוב הוא עומד על כמה אלפי שקלים.

 

שחזור עם איש מקצוע

שחזור משכנתא נכון ומדויק יכול לעשות את ההבדל בין שנים של החזרים לא משתלמים, לבין החזר המשכנתא בצורה הטובה ביותר עבורכם. לכן, מומלץ לפנות אל ייעוץ משכנתאות ולפעול בצורה מקצועית.

שחזור משכנתא

תוכן עניינים
הכתבה עזרה לכם? מוזמנים לשתף עם החברים
כתבות נוספות שאולי תאהבו