תיירות בפולין: מה רוב הישראלים עושים בפולין

קיפאון שוק הנדל"ן בארץ עקב העלייה במחירי הדירות גרם להרבה משקיעים ישראלים בעלי הון צנוע יותר שנדחקו מהשוק המקומי, לפנות לשווקי נדל"ן במדינות אחרות, שם ההשקעה שלהם תהיה יותר משתלמת ורווחית.

רוב המדינות אליהן פונים אותם משקיעים הן מדינות מזרח אירופה המציעות להן דירות במחירים נמוכים בהרבה מאלו בארץ על נכסים דומים, עליהן הם גם יקבלו תשואה גבוהה יותר. אחת המדינות המככבות בכמות ההשקעות הישראליות היא פולין.

 

תמונת מצב של שוק הנדל"ן בפולין

פולין הייתה אחת ממדינות אירופה שסבלו מהמשבר הכלכלי בשנת 2008 שם נרשמה ירידה משמעותית ברכישת נדל"ן ובכלל השוק כולו היה בקיפאון. אך מאז שוק הנדל"ן הפולני החל להתעורר ונרשמו עליות עקביות במחירי הדירות בשנים לאחר מכן.

בשנים האחרונות משקיעה גם כן ממשלת פולין מאמצים רבים על מנת לעורר את שוק הנדל"ן ולגרום לפולנים לרכוש דירות.

היום, פולין הפכה לאחת מהמדינות המבוקשות ביותר בתור יעד להשקעות נדל"ן זרות, והיא נחשבת מדינה עם כלכלה חזקה ויציבה.

 

למה הישראלים משקיעים בפולין?

עד לפני מספר שנים ישראלים כלל לא ראו בפולין יעד להשקעה. אך בעקבות הפיכתה של פולין ליעד תיירותי מוביל, במיוחד בקרב ישראלים. הרבה משקיעים ישראלים נחשפו לשוק הנדל"ן הפורח במדינה והחלו לראות בה גם כידע השקעה אטרקטיבי.

עובדה זאת, יחד עם מצבו המדרדר של שוק הנדל"ן בארץ גרם לישראלים רבים לבחור בפולין כיעד שלהם להשקעות נדל"ן.

 

למה כדי להשקיע בפולין?

לאחר שסבלה שנים רבות מקיפאון כלכלי, הכלכלה הפולנית מתחילה להתאושש. מצב זה מביא לכך שמחירי הנכסים בפולין ירדו משמעותית ועכשיו הם מתחילים לעלות. מצב זה הוא אידיאלי להשקעות נדל"ן. המחירים נמוכים ולכן הם אטרקטיביים ונוחים להשקעה, גם לאלו בעלי הון צנוע. אך מכיוון שהשוק מתעורר המחירים צפויים לעלות מה שיהפוך את ההשקעה למשתלמת ואת התשואה לגבוהה.

יתרון נוסף הוא שפולין שמרה על המטבע המקומי שלה למרות הצטרפותה לאיחוד האירופי. ערך המטבע הזלוטי המקומי נמוך מהשקל, ולכן מהווה כר נוח להשקעה. עם זאת הוא לא מהווה סיכון כי הכלכלה הפולנית יציבה ונמצאת בעלייה ולא צפויים שינויים חדים בערך המטבע.

בנוסף ליתרונות אלו עסקאות הנדל"ן בפולין הן גם כן אטרקטיביות למשקיעים. שיטת המיסוי בפולין היא לא אגרסיבית ולרוב אף מקלה על המשקיעים, ובכלל המיסים בפולין נמוכים בהשוואה למדינות אחרות באירופה ולישראל בפרט. כמו כן, בין ישראל לפולין גם נחתם הסכם המונע מיסוי כפול.

פולין גם מאפשרת גמישות רבה למשקיעים הזרים בתחום הנדל"ן. לחוק הפולני אין דרישות מיוחדות והוא לא דורש אזרחות פולנית.

לסיכום, השקעות נדל"ן בפולין הפכו למאוד מבוקשות בשנים האחרונות. כלכלת פולין נמצאת בצמיחה, פולין הפכה ליעד תיירותי מוביל והביקוש לדירות בה הולך וגדל. כל אלו תורמים לכך שההשקעות בה מאוד רווחיות.

השקעה נבונה

תוכן עניינים
הכתבה עזרה לכם? מוזמנים לשתף עם החברים
כתבות נוספות שאולי תאהבו