4 האטרקציות הכי שוות בטבריה

טיול אופניים בשביל סובב כינרת

ייסודו של שביל סובב כנרת הוא פרויקט מיוחד, שהודות לו ניתן להקיף כמעט את כל שטח הכנרת. בטיול תצפו בנופים קסומים ובראשיתיים. הטיול מתחיל בכפר און, שם, בתחנת הדלק ישנו שלט המודיע: שביל אופניים סובב כנרת. השביל מתפתל בתוך חורשת אקליפטוס, שמזכירה לנו את נהר הירדן הזורם מכאן. ביניהם ניבטת הכנרת – צבעי תכלת זוהרים באור השמש.

השביל יורד מעט דרומה, ומגיע לתחנה הבאה- קיבוץ מעגן. לאחר שהוא סובב את הקיבוץ, שב השביל ונוטה מעט ימינה. כאן ניתן להבחין בשרידים של תחנת הרכבת סמח, תחנת רכבת עתיקה שהקימו העות'ומאנים. לידם ניצבים בית גבריאל והמכללה האקדמית עמק הירדן, ובמשך, אנדרטות לחללי עמק הירדן. לעיני הרוכבים בשביל מתגלה קיבוץ דגניה – לגמרי לא עוד קיבוץ:  סמל ההתיישבות החלוצית-הקיבוצית. בהמשך עובר השביל וצופה על סכר דגניה, שהוקם ע"י רוטנברג לפני 90 שנה.

מכאן השביל פונה שמאלה ונכנס לקיבוץ כנרת. מהכניסה ניתן לראות את בית המוטור – מבנה ששימש את המתיישבים החלוצים כאן לשאוב את מי הכנרת ולהשתמש בהם לשתייה וחקלאות.  מכאן – פנייה שמאלה והנה נגלות ברכות הדגים היפהפיות, ולאחריהן – גן רחל: גן עצי דקל לזכרה של המשוררת. נמשיך בדרך הגן ונגיע למרכז המבקרים  "תמר בכפר" שמציע תוצרת חקלאית מקומית ואיכותית. 

 

פארק המים חוף גיא 

גם חוף רחצה וגם פארק מים! הפארק כולל מגלשות מים משבעה סוגים שונים – מושלם למשפחות עם ילדים בגילאים שונים. נוסף למגלישות תוכלו לעשות כאן אחלה פיקניק במרחבי הדשא המטופחים. בפארק ישנה גם בריכה של מים רדודים, למי שאוהב לשחות אבל לא בכינרת… נוסף למתחם הפארק עצמו תוכלו להנות גם מהחוף – חוף פרטי על הכנרת. מקום מעולה להנות וגם לנוח. 

 

טיול קלאב קאר במרכבות הירדן

ברוב רויי, ליד קבוצת כינרת, ממתינה אטרקציה נוספת ומקסימה: טיולי קלאב קאר לאורך הירדן הדרומי. הטיול כולל הסברים, סיפורים, שירים, והרבה צמחים וטבע. במהלך הטיול עוברים בין מטעים של תמרים ובננות. בצמטעי הבננות ניתן להנות מקטיף עצמי. ברפת אפשר להאכיל פרות וחמורים.

בגשר בית זרע, בהמשך המסלול, יש תצפיות מדהימות לנופים קסומים, עם האוויר המיוחד של שפת הירדן. הילדים והילדים ברוחם יכולים בינתיים ליצור סירות קטנות מקני סוף וגם להנות במתחם נינג'ה דגניה. בנוסף לסיפורים נתכבד בכיבוד קל, של תה צמחים או קפה. נקשיב לסיפורים מקומיים על חיים בטבע, ונשיר המון. 

 

סקי בכינרת  

אבל כנראה שהאטרקציה הכי אטרקטיבית בטבריה היא ספורט ימי בכנרת, וכשמדובר בספורט ימי אין חולק על כך ששיא השיאים הוא סקי בכנרת. על גל ייעודי שמייצרת סירת סקי איכותית ניתן לגלוש בסוגי גלישה שונים וברמות שונות. רוצים לדעת עוד על סקי מים בכנרת? לחצו למידע אודות סקי בכנרת

אטרקציות בטבריה

תוכן עניינים
הכתבה עזרה לכם? מוזמנים לשתף עם החברים
כתבות נוספות שאולי תאהבו