4 יעדים בארץ ששווה לעשות בהם טיול אופניים!

רכיבת אופניים נחשב לאחד מענפי הספורט הפופולריים ביותר בישראל ומשנה לשנה הוא מושך אליו עוד ועוד רוכבים וסקרנים אשר רוצים להתנסות בתחביב המאתגר. למרבה השמחה, ישראל שלנו אמנם לא גדולה במיוחד, אך יש בה המון שבילי אופניים נהדרים שמציעים מסלולים למתחילים עד מתקדמים, כך שכל אחד יכול למצוא את עצמו בקלות. איפה כל זה קורה? המשיכו לקרוא.

 

טיולי אופניים בישראל

מדרום עד צפון תמצאו שלל שבילי אופניים ברמות קושי שונות המתאימים לרוכבים חובבים, בעלי ניסיון ואפילו כאלה שמשפחות עם ילדים יוכלו ליהנות בהם. שבילים אלה נמצאים בערים, בהרים וביערות, חלקם מבודדים ובחלקם תראו שיירת רוכבים בזה אחר זה, כאילו מדובר בלוקיישן תיירותי, אבל דבר אחד בטוח – לא משנה מה הרמה שלכם והיכן אתם רוכבים, על בטיחות לא מתפשרים. קחו איתכם שלוקר עם מים, ביגוד נוח לרכיבה (רצוי מנדף זיעה), קסדות לאופניים וכמובן עזרה ראשונה ואל תטעו – הנוף מהמם, אבל העיניים – על הדרך.

רכיבה על אופניים

הירקון

מסלול האופניים נהדר המתאים לכל חובבי טבע אורבני וגם למשפחות עם ילדים. הוא מתחיל בגן הלאומי תל אפק, עובר בבריכת הנופרים ובאתרים היסטוריים מרתקים, עד פארק גני יהושע – סה"כ 21.5 ק"מ בהם תראו הכל מהכל – גורדי שחקים, ברווזים ושפמנונים ובעיקר הרבה רוכבים מחויכים שיחלקו איתכם את הדרך.

 

יער בן שמן

אתר הרכיבה הפופולרי ביותר בישראל ואהוב בקרב מועדוני רכיבה כמו מועדון אופניים יער בן שמן ועוד. באתר יש שבילי רכיבה בכמה רמות – הכחול (סינגל הרצל) – 10.5 ק"מ לרוכבים מתחילים, האדום (סינגל ענבה) – 24 ק"מ בעומק היער לרוכבים בינוניים ומעלה, והירוק (סינגל חדיד) – מסלול חדש של 11 ק"מ לרוכבים בינוניים עד מנוסים.

 

פארק עדולם

באזור זה של שפלת יהודה תמצאו מסלולי אופניים נעימים – קלילים לצד אתגריים, שיאפשרו לכם להכיר את החורש הים תיכוני, לבקר במערות קבורה ולהתרשם משרידי מבנים עתיקים. הקלים שביניהם הם מסלולי האופניים של נחל שוע (7 ק"מ) ונחל חכליל (11 ק"מ) ואם יש לכם טעם לעוד – שביל עדולם מציע מסלול מאתגר יותר (22 ק"מ) לרוכבים בינוניים ומעלה.

 

הגלבוע

אחרון חביב הוא סינגל רום הגלבוע – מסלול מאתגר אשר משתרע על פני 43 ק"מ ומתאים לרוכבים מנוסים. אורכו בהחלט תורם לדרגת הקושי, אך בנוסף, היות כמצופה ממסלול החוצה את רכס הגלבוע, מדובר במסלול עם עליות ממושכות ותנאי שטח המתאימים לרוכבים בעלי ניסיון. עם זאת, ההשקעה משתלמת – זהו אחד המסלולים היפים ביותר בארץ.

לסיכום, בישראל מסלולי אופניים רבים למתחילים, מנוסים, משפחות עם ילדים וסקרנים שרוצים להתנסות באופן חד פעמי לפני שמחליטים האם התחביב בשבילם או לא. מה שבטוח – מדובר בספורט בריא ומהנה שיאפשר לכם להכיר את הפינות היפות ביותר בארץ.

טיולי אופניים

תוכן עניינים
הכתבה עזרה לכם? מוזמנים לשתף עם החברים
כתבות נוספות שאולי תאהבו