5 טיפים לשילוב טיול ועבודה בארצות הברית

רבים מהצעירים והצעירות חולמים על רילוקיישן לארצות הברית, או לפחות על שילוב של טיול ועבודה על מנת לחוות את ארץ ההזדמנויות הבלתי נגמרות.

קבלו 5 טיפים לשילוב טיול ועבודה בארצות הברית.

 

1 – עבודה במכירות

כולנו מכירים את הישראלים העומדים עם עגלות ומוכרים את מוצרי ים המלח ברחבי ארצות הברית. עבודה בארצות הברית – ארה"ב בקיצור, לא חייבת לעסוק רק בתחום מכירות זה. היא יכולה להשתרע על אפשרויות מגוונות המתאימות לקהל היעד האמריקאי כמו אופנה, עבודות יד או מוצרי טיפוח אחרים. המכירות צריכות להתבצע במקומות הומים כמו קניונים ומרכזי קניות ולמשוך את הקהל האמריקאי. על אף זאת מדובר בעבודה הדורשת חריצות והתמדה על מנת להרוויח מספיק כסף ולטייל ברחבי המדינה.

 

2 – הוצאת ויזה תקפה

על מנת לעבוד במכירות או בכל סוג עבודה אחר צריך להפיק ויזת שהייה לתייר או ויזת סטודנט כדי שיהיה ניתן לשהות בארה"ב באופן חוקי. במידה ואין ויזה תקפה הרשויות מקפידים לגרש את העובדים מארה"ב. לפיכך, על מנת שתוכלו לקבל ויזה תצטרכו להגיש פנייה מקוונת ולהוכיח שיש לכם זיקה לישראל, משאבים כלכליים ויכולת לדבר באנגלית. לא ניתן להגיש ויזה מתחת לגיל 18 ועל מנת שתוכלו לקבל אזרחות או תושבות במדינות השונות תצטרכו לחיות בארה"ב לאורך 5 שנים ולכלכל את עצמכם.

 

3 – לפתח קשרים חברתיים ומקצועיים

בעת הטיול בארה"ב מומלץ לפתח קשרים חברתיים ומקצועיים שיוכלו בעתיד לשרת אתכם. כלומר, להכיר אנשים, תחומי עבודה שונים ולצבור ניסיון על מנת לפתוח בעתיד עסק משלכם. לא פעם שומעים על ישראלים שהחלו לעבוד בתחום השיפוץ או הביטחון וכיום מנהלים עסק פורה בתחומים אלו. כך גם כשמדובר על משרות בהייטק ובניהול עסקים אחרים. אספו את ההמלצות של המעסיקים השונים ונצלו אותן כדי להתקדם למשרות נחשקות יותר.

 

4 – לעבוד אצל ישראלים בארה"ב

בזמן הטיול בארה"ב פוגשים לא מעט ישראלים שהשתקעו והיגרו לאזורים אטרקטיביים שיכולים לסייע לכם. נסו לפתח קשרים עם הישראלים בקהילות היהודיות ואפילו לעבוד עבורם. למשל, אופר לילדים ישראלים או הוראת השפה העברית יוכלו לסייע לכם להתקדם ולפתח קשרים אלו. בתור אופר לילדים או קשישים מקבלים לינה, מזון ומשכורת וכך גם בעבודות כגון מצילים בבריכות פרטיות, גננים או מבשלים פרטיים. כך בהחלט ניתן לממן את המשך הטיול ולפתח קשרים.

 

5 – לבדוק את לוחות הדרושים

טרם או בזמן הטיול בארה"ב מומלץ לבדוק את לוחות הדרושים במקומונים השונים ולאתר הצעות עבודה לישראלים. למשל, העבודה בעגלות מתפרסמת בלוחות הדרושים. היא אינה מחייבת ניסיון, אך לאנשים שעסקו במכירות או בעלי רמת יחסי אנוש גבוהה תהיה עדיפות על פני עובדים חסרי ניסיון לחלוטין. לסיכום, אל תתחילו לעבוד לפני שאתם מכינים את אשרת העבודה בארה"ב על מנת שהכול יהיה חוקי.

שטרות

 

תוכן עניינים
הכתבה עזרה לכם? מוזמנים לשתף עם החברים
כתבות נוספות שאולי תאהבו